Autoklub Split je preselio na novu adresu – Antofagaste 16, 21000 Split

AUTO KLUB SPLIT

Usluge Autokluba split

Međunarodna dozvola

Na našim se stranicama možete upoznati s radom touring poslovnice i uslugama koje pružamo prvenstveno našim članovima,

Punomoć

Punomoć za upravljanje vozilom

Prometni poligoni

Na adresi Park Mladeži b.b. Auto klub „Split“ ima školski prometni poligon veličine cca 3000 m2 gdje se tijekom cijele školske godine, sa vlastitim kadrovima i sredstvima.

Prometna jedinica mladeži

U prostorima Auto kluba “Split” svake godine se vrši i stalna obuka Prometne jedinice mladeži za potrebe MUP-a PU Splitsko-Dalmatinske.

Planer putovanja Republike Hrvatske

Ispanirajte svoje putovanje putem HAK interaktivne karte.

Stanje na cestama

Stanje na cestama – 072 777 777

Preuzmite HAK aplikaciju

Pregled uživo

Projekti i preventiva

• SIGURNO U ŠKOLU S HAK-OM

Hrvatski autoklub zajedno s udruženim autoklubovima svake godine organizira tradicionalnu prometno-edukativnu akciju „Sigurno u školu s HAK-om“.

Akcija je vezana uz početak nove školske godine i namijenjena je djeci u dobi od 5 do 8 godina, njihovim roditeljima, vozačima, kao i cjelokupnoj hrvatskoj javnosti.
    Rečenom akcijom želi se senzibilizirati i upozoriti javnost na povećani oprez u prometu, jer se početkom nove školske godine u prometu pojavljuje veći broj djece koja kreću u školu.
    Veliki broj tih „novih sudionika u prometu“ po prvi se puta pojavljuju kao samostalni sudionici prometnih zbivanja, a koja su za njih novost i predstavljaju potencijalnu opasnost.Prometno-edukativna akcija „Sigurno u školu s HAK-om“ organizira se u mjesecu rujnu u svim većim gradovima u državi neposredno prije početka i u prvom tjednu nove školske godine

• KORIŠTENJE SIGURNOSNOG POJASA SPAŠAVA ŽIVOTE

Korištenje sigurnosnog pojasa spašava živote
    Hrvatski autoklub i udruženi autoklubovi od početka 2013. godine posjećuju lokalne zajednice, institucije i događanja te, provode edukativno-preventivni program koristeći  svoj simulator prevrtanja.

U simulatoru prevrtanja vozači i putnici u vozilu mogu iskusiti što se događa prilikom prevrtanja automobila te osvještavaju važnost korištenja sigurnosnog pojasa.
    Hrvatski autoklub koristi simulator prevrtanja sukladno statutarnim odredbama udruge u cilju smanjenja stradavanja u cestovnom prometu u našoj zemlji.
    Jedno od istraživanja Hrvatskog autokluba pokazalo je kako više od polovice vozača i putnika u vozilima u našim gradovima nažalost ne koristi sigurnosni pojas, čime krše propise ali i ugrožavaju svoju sigurnost. Ne čudi što u 2011. više od 40% poginulih vozača i putnika u osobnim vozilima u našoj zemlji – nije koristilo sigurnosni pojas.
    Slične rezultate pokazuju i novija istraživanja koja provodi Hrvatski autoklub, a rezultate objavljuje u Reviji HAK.
    Vozači, naime, često racionaliziraju kako su sigurnosni pojasevi nepotrebni ili neudobni, a nisu svjesni kako je šansa za smrtno stradavanje u prometnoj nesreći deset puta veća ako se ne koristi sigurnosni pojas te da prometna nesreća pri brzini vozila od samo 30 km/h može biti smrtonosna ako se ne koristi sigurnosni pojas jer se pri tim brzinama nerijetko ne aktiviraju zračni jastuci.
    Simulator prevrtanja u akciji:

• REVIZIJSKA IZVJEŠĆA I DONACIJE

DONACIJA KBC-u SPLIT

Vodeći se općom ljudskom solidarnošću u vremenu kada je zdravlje najvažnije, Auto klub “Split” donirao je 11.000,00 kn Kliničkom bolničkom centru Split.

Ponosni smo što možemo našim malim doprinosom pomoći Kliničkom bolničkom centru Split kao i vrijednom medicinskom osoblju koje ulaže nadljudske napore u borbi za očuvanje našeg zdravlja i života u jeku pandemije virusa COVID-19.

Revizijska izvješća Auto kluba “Split”:

Revizijski izvještaj za 2018.

Revizijski izvještaj za 2017.

Revizijski izvještaj za 2016.

Uredio: Diagram d.o.o.